Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

Walther (HK) MP5 A5 22LR

2772931

Nový produkt

Walther MP5A5 22LR je malorážková varianta samopalu z produkce Heckler und Koch. Tato Malorážka je samonabíjecí a až na drobné odchylky je naprosto totožná s plnohodnotnou variantou. Varianta A5 disponuje výsuvnou pažbou která, má pouze dvě polohy plně vysunuta nebo plně zatažena. Zbraň disponuje oboustrannými ovládacími prvky: přepínač režimu střelby.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

15 990 Kč s DPH

Více informací

Společnost Walther byla založena roku 1886 Carlem Waltherem jako prodejna zbrani v malém městě v Německu Zella Mehlis. Později začali prodávat lovecké a sportovní zbraně. První pistole se začali vyrábět až pod vedením nejstaršího syna Carla Walthera, Fritze Walthera. První zbraně byla v rážích 6,35 či 7,65 až v pořadí devátý model byl v ráži 9mm. V roce 1931 se zahájila výroba první policejní pistole PP a PPKs. Stala se také první sériově vyráběnou pistolí Walther. Díky jednoduché konstrukci a snadné údržbě sehrála velkou roli ve vyzbrojování nacistického Německa. Stala se tak nástupcem pistole P-08 Luger. Následně byl podepsán kontrakt na dodávku služebních pistolí P-38. Po Druhé světové válce kdy, byla továrna zničena se Walther přesunul do města Ulm kde začal s výrobou sportovních zbraní. V roce 1993 získala společnost Walther firma Umarex Sportwaffen. Nyní je společnost součástí skupiny PW Group. V roce 1999 se společnost Smith a Wesson stala hlavním dovozcem společnosti Walther.

Walther MP5A5 22LR je malorážková varianta samopalu z produkce Heckler und Koch. Tato Malorážka je samonabíjecí a až na drobné odchylky je naprosto totožná s plnohodnotnou variantou. Jedná se tedy o kopii vyráběnou v licenci. Varianta A5 disponuje výsuvnou pažbou která, má pouze dvě polohy plně vysunuta nebo plně zatažena. Dále má oproti běžně na trhu dostupným kulovnicím SP5 (Civilní označení MP5) delší hlaveň. Zbraň disponuje oboustrannými ovládacími prvky: přepínač režimu střelby (pojistka). Záchyt závěru je řešen stejně jako u ostré varianty zaseknutím natahovací páky v drážce. Na horní části závěru je výlisek pro snazší montáž lišty pro uchycení optického zaměřovače. Pevná mířidla jsou typově shodná s MP5/SP5.

Lišta: ne

Pažba: Výsuvná (dvoupolohová)

Ráže: 22LR

Kapacita zásobníku: 30

Pevná mířidla: ano (nastavitelný průzor)

5 dalších produktů ve stejné kategorii: