Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

Glock 19 Gen5 9mm Luger

GLOCK19 GEN5

Nový produkt

Glock 19 je novějším vylepšeným modelem, svými rozměry se blíží pistolím určeným pro osobní ochranu. Disponuje klasickým Gklockovským spoušťovým mechanismem, jehož princip je podobný s DA. Natažením závěru dochází k částečnému napnutí, které je dokončeno stiskem spouště, poté je bicí mechanismus v případě GLOCKU přímoběžný úderník, uvolněn a dochází k výstřelu.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

18 900 Kč s DPH

Více informací

Společnost Glock byla založena roku 1963 Gastonem Glockem v Rakousku poblíž Vídně. Společnost byla jednou z prvních, která využila polymeru jako nosné konstrukce rámu zbraně. Krom výroby a vývoje pistolí se Glock zaměřuje i na nože a polní lopatky. Prvního většího úspěchu se dostalo již v roce 1980 kdy zbraň uspěla v náročném výběrovém řízení na novou služební zbraň rakouské armády. V tendru porazila všechny významné výrobce zbraní: Berreta, FN Hernstal, Heckler und Koch či Sig Sauer. Nedlouho po zavedení byl Glock zapsán jako zbraň NATO a rozšířil se i do civilního sektoru. Pistole Glock jsou v současnosti jedněmi z nejpopulárnějších pistolí na světe.

Glock 19 je novějším vylepšeným modelem, svými rozměry se blíží pistolím určeným pro osobní ochranu. Disponuje klasickým Gklockovským spoušťovým mechanismem, jehož princip je podobný s DA. Natažením závěru dochází k částečnému napnutí, které je dokončeno stiskem spouště, poté je bicí mechanismus v případě GLOCKU přímoběžný úderník, uvolněn a dochází k výstřelu. Pistole Glock disponují 3 pojistkami. První je pojistka spouště, jež je ukryta v jazýčku a nedovoluje zmáčknutí spouště, dokud není stisknuta i pojistka. Druhá je pojistka úderníku, která zabraňuje proniknutí úderníku k zápalce, dokud není stisknuta spoušť. Třetí je pádová pojistka, která udržuje úderník na místě, dokud není stisknuta spoušť. V současné době se na trhu vyskytuje 5 generací pistolí Glock které, se liší především v ergonomii a možnosti výměny gripů na pažbičce pistole. Samozřejmostí jsou různé varianty Compact/SubCompact/SlimLine/Competition které se od sebe liší svými rozměry či délkou hlavně.

Glock 17

délka hlavně: 102mm

hmotnost: 595g

ráže: 9mm Luger

kapacita zásobníku: 15

spušťový mechanismus: DA (Glock mechanism)

mířidla: luminiscenční

rám zbraně: polymer

odpor spoušťě: 25N

délka chodu spouště: 12,5mm

pojistky: 3

Gen 5

Oboustranný záchyt závěru

Inovovaný vývrt hlavně

Nová povrchová úprava závěru

Rozšířená spodní část zásobníkové šachty pro pohodlnější vkládání zásobníku

Možnost výměny gripů na pažbičce

5 dalších produktů ve stejné kategorii: