Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

CZ 75 Compact (Lak) 9mm Luger

0434-0701-AAABABX

Nový produkt

CZ75 je samonabíjecí pistole ráže 9mm konstruovaná pro náboj 9mm Luger. Poprvé byla představena roku 1975 a stala se jednou z nejkopírovanějších pistolí všech dob. Deisgn vychází z americké pistole HP-35 ale na rozdíl od ní využívá spoušťový mechanismus DA. CZ 75 používá uzamykání závěru browningovým mechanismem s uzamykacími žebry před nábojovou komorou.

Více informací

23 990 Kč s DPH

Více informací

Závod v Uherském brodě vznikl s cílem přesunout zbrojní průmysl co nejdál od ohrožených hranic. Jednalo se o pobočný závod České Zbrojovky sídlící v Praze s hlavní výrobní halou ve Strakonicích. Z počátku zde byly vyráběny letecké kulomety a signální pistole, v průběhu války se v závodě v Uherském Brodě vyráběly zbraně pro Německé jednotky. Po válce se výroba přeorientovala na zbraně pro civilní sektor. A po několika reorganizacích a drobných změnách. Vzniká v roce 1992 Česká zbrojovka Uherský Brod. Později dochází k založení dceřiné společnosti CZ-USA. Mezi nejznámnější zbraně patří Pistole CZ75, útočné pušky CZ805 BREN, vz.58 či samopal vz.61 Škorpion a později Scorpion EVO3.

CZ75 je samonabíjecí pistole ráže 9mm konstruovaná pro náboj 9mm Luger. Poprvé byla představena roku 1975 a stala se jednou z nejkopírovanějších pistolí všech dob. Deisgn vychází z americké pistole HP-35 ale na rozdíl od ní využívá spoušťový mechanismus DA. CZ 75 používá uzamykání závěru browningovým mechanismem s uzamykacími žebry před nábojovou komorou. Zbraň se vyrábí v mnoha variantách, které se od sebe liší především svými rozměry. Varianty (uvedeny jsou pouze náhodně vybrané) P-07, P-09 či P-01 se liší ale i například přítomností lišty Picatiny či designem závěru.

CZ 75

délka hlavně: 100mm

hmotnost: 1000g

ráže: 9mm Luger

kapacita zásobníku: 15

spušťový mechanismus: DA

mířidla: zvýrazněná

rám zbraně: ocel

13 dalších produktů ve stejné kategorii: