Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

CZ 85 Combat 9mm Luger

0424-0755-AACAABX

Nový produkt

CZ85 je samonabíjecí pistole ráže 9mm konstruovaná pro náboj 9mm Luger. Poprvé byla představena roku 1985. Pistole je parametrově i konstrukčně zcela totožná s pistolí CZ75 jediným rozdílem je přítomnost oboustranného ovládání záchytu závěru a pojistky pro praváky i leváky. Zbraň využívá DA spoušťový mechanismus a zamykací systém browning s uzamykacími žebry před nábojovou komorou.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

20 990 Kč s DPH

Více informací

Závod v Uherském brodě vznikl s cílem přesunout zbrojní průmysl co nejdál od ohrožených hranic. Jednalo se o pobočný závod České Zbrojovky sídlící v Praze s hlavní výrobní halou ve Strakonicích. Z počátku zde byly vyráběny letecké kulomety a signální pistole, v průběhu války se v závodě v Uherském Brodě vyráběly zbraně pro Německé jednotky. Po válce se výroba přeorientovala na zbraně pro civilní sektor. A po několika reorganizacích a drobných změnách. Vzniká v roce 1992 Česká zbrojovka Uherský Brod. Později dochází k založení dceřiné společnosti CZ-USA. Mezi nejznámnější zbraně patří Pistole CZ75, útočné pušky CZ805 BREN, vz.58 či samopal vz.61 Škorpion a později Scorpion EVO3.

CZ85 je samonabíjecí pistole ráže 9mm konstruovaná pro náboj 9mm Luger. Poprvé byla představena roku 1985. Pistole je parametrově i konstrukčně zcela totožná s pistolí CZ75 jediným rozdílem je přítomnost oboustranného ovládání záchytu závěru a pojistky pro praváky i leváky. Zbraň využívá DA spoušťový mechanismus a zamykací systém browning s uzamykacími žebry před nábojovou komorou. Zbraň se vyrábí v několika variantách například verze B disponuje navíc blokací úderníku, či verze Combat jež vzniká rozšířením základního provedení modelu CZ 85 o výškově i stranově regulovatelné hledí dále o regulaci propadu spouště, prodlouženou zádržku zásobníku či oboustranné ovládání tyto parametry předurčují tento model pro použití ve střeleckých sportovních soutěžích.

CZ85

délka hlavně: 9120mm

hmotnost: 1000g

ráže: 9mm Luger

kapacita zásobníku: 16

spušťový mechanismus: DA

mířidla: zvýrazněná

rám zbraně: kov

13 dalších produktů ve stejné kategorii: