Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

HK USP 9mm luger

HK214506

Nový produkt

USP vznikla jako civilní verze vojenské pistole MK23. První verze byla ráže .40 S&W, později však vznikly i další varianty například v rážích .45, .357 či 9 mm. Zbraň využiví browningův zamykací mechanismus a vyrábí se v současnosti ve variantách T/ C/ CT/ Elite/Expert které se mezi sebou liší například v délce hlavně, velikosti pažbičky, tvaru pažbičky, velikosti jazýčku spouště či šířce zbraně.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

20 590 Kč s DPH

Více informací

Společnost heckler und koch byla založena Theodorem Kochem Edmundem Hecklerem a Alexem Seidelem v roce 1949 jako firma na výrobu náhradním dílu pro domácí spotřebiče. Jako jedné z mála firem je později HK povoleno vyrábět náhradní díly do zbraní pro policii a spojenecké okupační jednotky během zákazu výroby a vývoje zbraní v Německu. Po Založení Bundeswehru v roce 1955 se Heckler und Koch stává hlavním dodavatelem a přeorganizuje se na výhradně zbrojní společnost. Později podepisuje kontrakt na dodávku pěchotních pušek G3, které se stávají standardní puškou bundeswehru. Od té doby je Heckler und Koch nedílnou součástí bezpečnostní infrastruktury Německa. V roce 2002 získává nové majitele a s nimi taky spoustu energie. Společnost se začíná rozpínat, dochází k prvním mezinárodním obchodům. Následují obrovské investice do vývoje výzkumu, dochází k modernizaci výroby a IT odvětví. V roce 2010 Heckler und Koch otvírá své první vzdělávací centrum.

USP vznikla jako civilní verze vojenské pistole MK23 Socom. První verze byla ráže .40 S&W, později však vznikly i další varianty například v rážích .45, .357 či 9 mm. Zbraň využiví browningův zamykací mechanismus a vyrábí se v současnosti ve variantách T (Tactical) / C(Compact) / CT(CompactTactical) / Elite/Expert/M(Match) které se mezi sebou liší například v délce hlavně, velikosti pažbičky, tvaru pažbičky, velikosti jazýčku spouště či šířce zbraně. Dále je zbraň vyráběna ve verzích V-V10 které se mezi liší především ve spoušťovém mechanismu DA/DAO, tím pádem i v odporu a délce chodu spouště. Také se liší v poloze bezpečností pojistky a přítomnosti a poloze pojistky úderníku. Konstrukce je u všech variant a verzí shodná, tělo zbraně je z polymeru a závěr je kovový.

délka hlavně: 108mm

hmotnost: 715g

ráže: 9x19

kapacita zásobníku: 15

spušťový mechanismus: DA

mířidla: zvýrazněná

rám zbraně: polymer

odpor spoušťě: 20/51N

19 dalších produktů ve stejné kategorii: