Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

  • HK SL8

    SL8 je samonabíjecí kulovnice ráže...

HK SL8

HK217900

Nový produkt

SL8 je samonabíjecí kulovnice ráže .223Rem vycházející z útočné pušky G36. Jedinou vnější podobnost kterou si z G36 ponechala je tělo zbraně, které je opatřeno zásobníkovou šachtou shodnou s modely G36 (Civilně HK243), díky čemuž je zde možnost výměny šachty pro zásobníky typu AR15. Dále je zde zachováno nosné ucho s pevnými mířidly které se krom jiného vyskytují na vojenské G36 či samopalu UMP.

Více informací

38 000 Kč s DPH

Více informací

Společnost heckler und koch byla založena Theodorem Kochem Edmundem Hecklerem a Alexem Seidelem v roce 1949 jako firma na výrobu náhradním dílu pro domácí spotřebiče. Jako jedné z mála firem je později HK povoleno vyrábět náhradní díly do zbraní pro policii a spojenecké okupační jednotky během zákazu výroby a vývoje zbraní v Německu. Po Založení Bundeswehru v roce 1955 se Heckler und Koch stává hlavním dodavatelem a přeorganizuje se na výhradně zbrojní společnost. Později podepisuje kontrakt na dodávku pěchotních pušek G3, které se stávají standardní puškou bundeswehru. Od té doby je Heckler und Koch nedílnou součástí bezpečnostní infrastruktury Německa. V roce 2002 získává nové majitele a s nimi taky spoustu energie. Společnost se začíná rozpínat, dochází k prvním mezinárodním obchodům. Následují obrovské investice do vývoje výzkumu, dochází k modernizaci výroby a IT odvětví. V roce 2010 Heckler und Koch otvírá své první vzdělávací centrum.

SL8 je samonabíjecí kulovnice ráže .223Rem vycházející z útočné pušky G36. Jedinou vnější podobnost kterou si z G36 ponechala je tělo zbraně, které je opatřeno zásobníkovou šachtou shodnou s modely G36 (Civilně HK243), díky čemuž je zde možnost výměny šachty pro zásobníky typu AR15. Dále je zde zachováno nosné ucho s pevnými mířidly které se krom jiného vyskytují na ostré G36 (HK243) či samopalu UMP (USC). Nosné ucho je opatřeno montážní lištou která, slouží k montáži optického zaměřovače. Pažba má dvoupolohovou stavitelnou lícnici a nastavitelnou délku pažby pomocí šroubu opatřeného imbusem. Pažbička je spojena s pažbou typu thumbhole. Natahovací páka je oboustranná, přepínač režimu střelby (pojistka) je také oboustranná a pojistka záchytu závěru je umístěna v lučíku. Rozborka zbraně se provádí vyšroubováním šroubu na těle zbraně pod zadními mířidly. A následným sejmutím pažby se kterou vyjmete i spoušťový mechanismus zbraně.

Princip: Odběr plynů z hlavně. Plynový mechanismus Direct impingement

Lišta: ano picatiny (22mm pouze horní pro montáž optického zaměřovače)

Ráže: 223Rem

Délka zbraně: 980mm

Délka Hlavně: 510mm

Hmotnost: 3900g

Kapacita zásobníku: 10 (možno dokoupit i 2,5,10 či 30 rané - případně objendat zásobníkovou šachtu na AR15)

Pevná mířidla: ano (výškově i stranově stavitelná)

ke zbrani je dodáván manuál, multitool Heckler und Koch obsahující základní sadu imbusů a šroubováku pro manipulaci se zbraní

11 dalších produktů ve stejné kategorii: