Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

HK 243 S TAR

HK237932

Nový produkt

HK243 je civilní verze G36. Rozdílů oproti G36 je opravdu jen málo, sejmutí předpažbí se neprovádí pomocí jednoho čepu ale pomocí imbusového šroubu. Pažba, nosné ucho s lištou a zásobníková šachta je shodná s vojenským modelem. Nosné ucho s lištou je osazeno mířidly. Přepínač režimu střelby je oboustranný a pojistka záchytu závěru je umístěna v lučíku. Natahovací páka je ovladatelná z obou stran.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

63 990 Kč s DPH

Více informací

Společnost heckler und koch byla založena Theodorem Kochem Edmundem Hecklerem a Alexem Seidelem v roce 1949 jako firma na výrobu náhradním dílu pro domácí spotřebiče. Jako jedné z mála firem je později HK povoleno vyrábět náhradní díly do zbraní pro policii a spojenecké okupační jednotky během zákazu výroby a vývoje zbraní v Německu. Po Založení Bundeswehru v roce 1955 se Heckler und Koch stává hlavním dodavatelem a přeorganizuje se na výhradně zbrojní společnost. Později podepisuje kontrakt na dodávku pěchotních pušek G3, které se stávají standardní puškou bundeswehru. Od té doby je Heckler und Koch nedílnou součástí bezpečnostní infrastruktury Německa. V roce 2002 získává nové majitele a s nimi taky spoustu energie. Společnost se začíná rozpínat, dochází k prvním mezinárodním obchodům. Následují obrovské investice do vývoje výzkumu, dochází k modernizaci výroby a IT odvětví. V roce 2010 Heckler und Koch otvírá své první vzdělávací centrum.

HK243 je civilní verze kulovnice G36. Rozdílů oproti automatické G36 je opravdu jen málo, sejmutí předpažbí se neprovádí pomocí jednoho čepu ale pomocí imbusového šroubu. Pažba, nosné ucho s lištou a zásobníková šachta je shodná s automatickým modelem. Nosné ucho s lištou je osazeno mířidly. Přepínač režimu střelby (pojistka) je oboustranný a pojistka záchytu závěru je umístěna v lučíku. Natahovací páka je umístěna pod nosným uchem a je pohodlně ovladatelná z obou stran.

HK243 S TAR (Tactical Automatic Rifle, profesionální sportovní varianta) Tato verze disponuje sklopnou výsuvnou pažbou s nastavitelnou lícnicí, předpažbím se dvěma lištami, horní a spodní a keymode systémem pro přichycení dalších lišt po stranách. Nosné ucho osazené lištou disponuje sklopnými slim mířidly a je prostornější.

Princip: Odběr plynů z hlavně. Plynový mechanismus Direct impingement

Lišta: ano picatiny (22mm, 3 horní pro montáž optického zaměřovače a horní a spodní na předpažbí + key mode system po stranách předpažbí)

Pažba: Sklopná, teleskopická se stavitelnou lícnicí

Ráže: 223Rem

Délka zbraně: 980mm

Délka Hlavně: 453mm

Hmotnost: 3620g

Kapacita zásobníku: 10 (možno dokoupit i 2,5,10 či 30 rané - případně objendat zásobníkovou šachtu na AR15)

Pevná mířidla: ano (Sklopná , slim verze)

ke zbrani je dodáván manuál, multitool Heckler und Koch obsahující základní sadu imbusů a šroubováku pro manipulaci se zbraní

11 dalších produktů ve stejné kategorii: