Nejprodávanější produkty

Informace

Prohlédnuté produkty

vz.61 Škorpion 7,65 Browning Dřevěná pažbička

ŠKORPION VZ. 61

Nový produkt

Vz.61 „Škorpion“ je kompaktní samopal české konstrukce který je zařazen ve výzbroji armád především sovětského a postsovětského bloku od 60. let dvacátého století. V civilní verzi se jedná o samonabíjecí kulovnici velmi kompaktních rozměrů. Zbraň funguje na principu neuzamčeného dynamického závěru. Natahovací páka závěru je oboustranná a nepřečnívá z profilu zbraně.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

6 190 Kč s DPH

Více informací

Závod v Uherském brodě vznikl s cílem přesunout zbrojní průmysl co nejdál od ohrožených hranic. Jednalo se o pobočný závod České Zbrojovky sídlící v Praze s hlavní výrobní halou ve Strakonicích. Z počátku zde byly vyráběny letecké kulomety a signální pistole, v průběhu války se v závodě v Uherském Brodě vyráběly zbraně pro Německé jednotky. Po válce se výroba přeorientovala na zbraně pro civilní sektor. A po několika reorganizacích a drobných změnách. Vzniká v roce 1992 Česká zbrojovka Uherský Brod. Později dochází k založení dceřiné společnosti CZ-USA. Mezi nejznámnější zbraně patří Pistole CZ75, útočné pušky CZ805 BREN, vz.58 či samopal vz.61 Škorpion a později Scorpion EVO3.

Vz.61 „Škorpion“ je kompaktní samopal české konstrukce který je zařazen ve výzbroji armád především sovětského a postsovětského bloku od 60. let dvacátého století. V civilní verzi se jedná o samonabíjecí kulovnici velmi kompaktních rozměrů (obzvlášť se sklopenou pažbou). Zbraň funguje na principu neuzamčeného dynamického závěru. Natahovací páka závěru je oboustranná a nepřečnívá z profilu zbraně. Vypouštění zásobníku je pouze na levé straně rámu zbraně stejně jako přepínač režimu střelby a pojistka záchytu závěru.

Jedná se o předělávku z vojenské verze (plný automat) dle příslušných zákonů.

Lišta: ne

Pažba: Sklopná

Ráže: 7,65 Browning

Délka zbraně: 522 (269mm)

Délka Hlavně: 115mm

Hmotnost: 1280g

Kapacita zásobníku: 10/20

Pevná mířidla: ano

zásobník není součástí balení

11 dalších produktů ve stejné kategorii: